Zapachy do sauny

Jednym z ulubionych zapachów do sauny jest kojący aromat lawendy. Sprawdza się także bardziej intensywny, relaksujący zapach eukaliptusa. 

Alergia na zapachy do sauny 

Pamiętaj też, że niektóre zapachy mogą być alergizujące, więc jeśli jesteś uczulony na któryś ze składników, unikaj go. Przed rozpoczęciem kąpieli w saunie należy upewnić się, że temperatura jest odpowiednia. Sauny mogą być bardzo gorące i mogą powodować odwodnienie, więc jeśli jesteś wrażliwy na ciepło, możesz skorzystać z klimatyzacji. Pamiętaj też, że kąpiel w saunie powinna trwać około 15-20 minut, a następnie należy się wyciszyć przez około 5 minut. Zapachy do sauny mogą być naturalne lub syntetyczne, dostępne są w sklepach takich jak Bassau. Popularne zapachy do sauny to: lawenda, szałwia, bergamotka, jaśmin, cytryna, eukaliptus, cynamon, anyż, goździk, kadzidło, tymianek, mięta, lawenda.

Zalecane zapachy do sauny 

Warto pamiętać, że do sauny nie należy używać olejków eterycznych, a jedynie naturalnych olejków, które można kupić w sklepach ze zdrową żywnością lub aptekach. Jakie są zalecane zabiegi w saunie? Do sauny można wybrać się samemu lub z kimś bliskim. Warto jednak pamiętać, że sauna powinna być przeznaczona wyłącznie dla dorosłych. Dzieci i młodzież do 18. roku życia powinny korzystać z sauny tylko pod nadzorem dorosłych. Najlepszym pomysłem na spędzenie czasu w saunie jest wykonanie kilku prostych zabiegów, które pomogą nam się zrelaksować i odprężyć. Najważniejsze jest, aby nie przesadzać z czasem spędzonym w saunie. Pierwszym krokiem jest rozgrzanie się w saunie, a następnie wykonanie kilku głębokich oddechów. Następnie należy sięgnąć po łyżkę wody i wlać ją na kamień, a następnie wdychać opary. 

Łagodne zapachy do sauny 

Po kilku minutach można sięgnąć po ręcznik i delikatnie ocierać ciało, a następnie wyjść na chwilę na świeże powietrze. Po powrocie do sauny należy ponownie się rozgrzać, a następnie wykonać kilka głębokich oddechów. Na koniec można sięgnąć po kubek zimnej wody i polać nim ciało, a następnie wyjść na kilka minut na świeże powietrze. Zapachy do sauny mogą być różne, w zależności od tego, jakie są twoje upodobania. Mogą być łagodne i kojące, jak eukaliptus i lawenda, lub bardziej pobudzające, jak cytrusy i mięta. Kiedyś sauny były wyłącznie dostępne w komercyjnych ośrodkach, ale teraz można kupić je także w sklepach budowlanych. Wybierz zapach, który ci się podoba i który pomoże ci się zrelaksować. W saunie możemy poczuć się jak w lesie, dzięki zapachom takim jak sosna, cedr lub borowina.