Z pierwszą wizytą u adwokata we Wrocławiu – co warto wiedzieć?

Masz poważny problem i szukasz fachowego doradztwa? Rozważasz wizytę u adwokata? Nie wiesz, czy właśnie tego fachowca potrzebujesz? A może zastanawiasz się, czy do wizyty u adwokata musisz się jakoś przygotować? Zajrzyj do poniższego tekstu, a dowiesz się wszystkiego, co najważniejsze.

Z jaką sprawą można przyjść do adwokata?

Przede wszystkim powinniśmy zacząć od tego, że adwokat swoje usługi kieruje do każdego, kto ma problemy związane z zagadnieniami prawa i potrzebuje fachowego wsparcia. Oferowana pomoc dotyczy jednakowo osób prywatnych, jak i przedsiębiorców, ponieważ nie tylko osoby prowadzące działalność gospodarczą narażone są na różnego typu trudności, ale również osoby prywatne.

W jakich dokładnie przypadkach możemy zgłosić się do adwokata? Ogólnie mówiąc, adwokat zajmuje się prawem cywilnym, prawem karnym, prawem administracyjnym, jak również prawem rodzinnym. Oznacza to, że adwokat we wrocławiu może wesprzeć nas w wielu różnych sprawach. Ważne, by były one związane z tymi dziedzinami, w których się specjalizuje.

Na pewno adwokat zapewni nam wsparcie, gdy będziemy chcieli się rozwieść, czy wystąpić o alimenty. Jednak na tym zakres jego działań się kończy, co oznacza, że również wesprze nas swoim fachowym wsparciem, gdy w grę będzie wchodził podział majątku, czy sprawa karna.

Co ważne, adwokat może nam nie tylko zaoferować doradztwo prawne, ale również pełną pomoc prawną, gdy zdecydujemy się skierować sprawę do sądu, lub gdy wobec nas prowadzone jest już postępowanie. Dla nas jako klientów oznacza to, że adwokat wesprze nas na sali sądowej, a w niektórych przypadkach może nawet pełnić funkcję naszego reprezentanta i zwolnić nas z częściowej obecności w sprawie (np. w sprawie rozwodowej).

Pierwsza wizyta u adwokata – trzeba się jakość przygotować?

Wydawać by się mogło, że do adwokata można iść bez żadnego przygotowania. Jednak takie postępowanie nie zawsze jest dobre. Jeśli wybierzemy się adwokata bez odpowiednich dokumentów, czy niezbędnych informacji, to niestety możemy się rozczarować. Aby adwokat mógł odpowiedzieć na nurtujące nas pytania, potrzebuje dokładnych informacji. Bez tego nie będzie w stanie ani nam doradzić, ani nas wesprzeć. Na takie wizyty szkoda nasza czasu, jak również adwokata.

Dlatego, gdy zamierzamy udać się na wizytę do adwokata, warto jak najlepiej się przygotować. Co to oznacza? Na pewno powinniśmy zebrać wszystkie potrzebne dokumenty związane z naszą sprawą, jak również dostarczyć niezbędne informacje, które będą potrzebne adwokatowi do zapoznania się ze sprawą. Dopiero na tej podstawie będzie w stanie nam coś doradzić. Dlatego dobrą praktyką jest spisanie wszystkiego, co najważniejsze na kartce.

Poza tym, jeśli nasza wizyta ma na celu uzyskanie fachowego doradztwa, to warto także spisać sobie pytania, na które chcielibyśmy uzyskać odpowiedzi. Dzięki temu możemy być pewni, że nic, co dla nas istotne nie zostanie pominięte w czasie spotkania. Nie da się również pominąć faktu, że takie przygotowanie sprawi, że adwokat zapewni nam najlepsze wsparcie.