Wywóz szamba i jego ceny

Jeśli decydujemy się na dom lub domek letniskowy z własnym szambem, musimy mieć świadomość tego, że szambo co jakiś czas się wybiera. Oczywiście nie robimy tego sami, są bowiem od tego firmy, które zajmują się naszymi nieczystościami. Pod nasze szambo podjeżdża odpowiedni, specjalistyczny sprzęt z pompą, która odpowiednio wybiera nasze szambo. Jakie są koszty takich usług? Dziś o tym opowiemy, ponieważ temat jest dość rozległy i w gruncie rzeczy wpływa na niego przynajmniej kilka czynników.

Wywóz szamba bardzo ważnym elementem

Na wyborze szamba zależy każdemu z nas, dlatego też stawiamy na takie rozwiązanie i chętnie kontaktujemy się z firmami, które wykonują dla nas działania, których my sami nie chcielibyśmy się podejmować. Firma która wybiera dla nas szambo jest ważnym spoiwem usługowym dla domków jednorodzinnych i tych letniskowych. Otóż, cena wywozu szamba różni się głównie ze względu na różnice w szambach. Do dyspozycji mamy zbiorniki jednokomorowe i dwukomorowe. Dlatego też ceny wywozu szamba różnią się tak diametralnie i każda forma jest kompletnie inna.

Cena wywozu szamba w wypadku zbiornika jednokomorowego

Zbiorniki jednokomorowe są o wiele mniejsze, przez co do pracy angażuje się mniejsze pojazdy asenizacyjne. Odpowiadają one za odpompowanie całego szamba z naszych zbiorników. Cena w wypadku takiej usługi waha się od 175 do 200 zł. Jest to jak najbardziej uczciwy zakres cen, który znajdziemy w różnych firmach, także w zależności od miejscowości czy także województwa w którym oferowana jest ta usługa. Jak wiadomo wybór szamba może i nie jest problematyczny, lecz koszty dojazdu i działania samych maszyn muszą być pokryte.

Cena wywozu szamba w wypadku zbiornika jednokomorowego

Zbiorniki jednokomorowe to zdecydowanie większe wyzwanie. Dlatego też pojazdy asenizacyjne które wyjeżdżają do takich zbiorników posiadają o wiele większe cysterny. Jeśli chcemy zaangażować do pracy taki właśnie sprzęt, będziemy musieli liczyć się z pokryciem kosztów pracy od 240 zł do 285 zł. Pamiętajmy także że ceny z roku na rok się zmieniają, przy czym w ostatnich latach mówimy raczej o tendencji wzrostowej ze względu na sytuację na świecie.

Czy wybór szamba jest drogi? Raczej nie.

Pamiętajmy jednak że wybór szamba wykonywany jest w perspektywie kilku miesięcy a w niektórych wypadkach nawet raz do roku. Biorąc pod uwagę powyższe, wcale nie płacimy wielkich cen za wywóz szamba. Są to dobre ceny, które po prostu jesteśmy zobligowani płacić mając swoje szambo na posesji.