Plastikowe baseny dla dzieci

Warto kupować plastikowe baseny?

Wielu z nas marzy o posiadaniu własnego basenu na podwórku, ale baseny mają swoją cenę. Niektórzy właściciele domów uważają, że posiadanie basenu przekracza ich możliwości, ale niekoniecznie tak jest. Plastikowe baseny oferują niedrogi sposób na posiadanie basenu – ale czy to dobre rozwiązanie? Czy będą odpowiednie do celu i będą oferować stosunek jakości do ceny?

Czym są plastikowe baseny?

Kiedy myślimy o plastikowych basenach, większość z nas pamięta nadmuchiwane brodziki, w których bawiliśmy się jako dzieci. Chociaż wciąż jest ich bardzo dużo na rynku, w dzisiejszych czasach plastikowy basen urósł do rozmiarów wystarczająco dużych również dla dorosłych, o rozmiarach do około 4 metrów x 2,11 metra. Jest wystarczająco duży, aby osoba dorosła mogła w nim pływać lub kilka osób dorosłych mogło razem zrelaksować się w wodzie.

Istnieje ogromna różnorodność różnych rodzajów basenów wykonanych z tworzywa sztucznego. Zaczynają się od podstawowych nadmuchiwanych basenów, które są w zasadzie dużymi wersjami brodzików. Jednak modele stają się coraz bardziej wyrafinowane w miarę rozszerzania asortymentu, przechodząc do basenów z metalową ramą z tworzywa sztucznego i basenów z ramami wykonanymi w całości z metalu lub drewna, pokrytymi wzmocnionym tworzywem sztucznym. Ściany basenu są często wykonane ze stali pokrytej kilkoma warstwami tworzywa sztucznego, aby nadać basenowi dodatkową wytrzymałość i trwałość.

Baseny winylowe

Na szczycie asortymentu plastikowych basenów znajdują się baseny winylowe. Są to stosunkowo wysokiej jakości baseny naziemne, z zewnętrzną powierzchnią zwykle wykonaną ze wzmocnionej stali lub aluminium oraz wkładem z winylowej wykładziny, który zatrzymuje wodę. Niektóre baseny winylowe można również zainstalować całkowicie w ziemi, jeśli potrzebujesz bardziej trwałego rozwiązania. Przy tak wielu dostępnych obecnie rodzajach basenów, z których wszystkie należą do kategorii basenów plastikowych, konieczne jest dokładne rozeznanie się przed podjęciem decyzji o zakupie odpowiedniego basenu.

Główną zaletą plastikowych basenów jest to, że są one niezwykle przystępne cenowo i mieszczą się w budżetach większości australijskich gospodarstw domowych. Oferują niedrogi sposób na korzystanie z zalet własnego basenu na swoim podwórku, zwłaszcza w miesiącach letnich, kiedy są idealnym sposobem na ochłodę w upalne dni. Dodatkowo baseny plastikowe są bardzo wygodne. Większość z nich jest łatwa w konfiguracji i zawiera wszystko, czego potrzebujesz, w tym pompę filtrującą.