Urządzenia usprawniające funkcjonowanie biura – poznaj rozwiązania od Polycom i nie tylko

W dzisiejszych niepewnych czasach, wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie i nigdy nie ma gwarancji, że za kilka dni przedsiębiorca nie będzie musiał wprowadzić wielu znaczących zmian w funkcjonowaniu swojego biura. Każda firma nakierowana jest na zysk i to oczywiste, jednak aby móc to uzyskać warto jeszcze zapewnić odpowiednie środowisko pracy dla zatrudnionych. To jeden z warunków, aby móc oczekiwać od nich wysokiej wydajności i naprawdę dobrych wyników.

Jeżeli zależy nam na wygodzie i komforcie pracowników, musi być przygotowani na to, że konieczne będzie dokonanie pewnych modyfikacji, a to może być korzystne także dla nas. Z pewnością opłaca się inwestować w nowe i sprawdzone technologie, takie jak np. urządzenia od Polycom.

Jawi się tutaj przed nami naprawdę ogromna szansa, aczkolwiek należy mieć świadomość tego, że nie obędzie się na pewno bez inwestycji, które usprawnią konkretne elementy. W jakich okolicznościach systemy tego rodzaju będą opłacalne? Czy wdrożenie systemu jest zawsze dobrym wyjściem?

Produkty Polycom podczas pracy zdalnej

To, co pozostawiła po sobie pandemia koronawirusa, a także lock down, będzie jeszcze długo odczuwalne, stąd pewne zmiany są czymś naturalnym. Biura zmuszone były do tego, aby zmienić formę swego funkcjonowania, czego konsekwencją była m.in. praca zdalna. Niektóre przedsiębiorstwa wprowadziły tę zasadę, jako obowiązek, a inne jako dowolność. Chociaż na samym początku celem była minimalizacja ryzyka zarażenia się wirusem covid-19  zgodnie z reżimem sanitarnym, natomiast po czasie dostrzeżono w tym potencjalną szansę na rozwój.

Na początku było to minimalizowanie ryzyka zarażenia w myśl zasady dystansu społecznego, jednak bardzo szybko dostrzeżono w tym poważną szansę. Takie urządzenia będą mogły poprawić jakość pracy, ale też sprawić ją wydajniejszą i to bez względu na to, jaka jest lokalizacja naszych pracowników.

Odległości i nieobecność w siedzibie firmy przestaje być już utrudnieniem, gdyż część zadań można realizować ze swojego domu. Poza tym, pojawia się tutaj też okazja, aby zaoszczędzić na pewnych aspektach, na czym skorzysta zarówno pracownik, jak i pracodawca.

Popraw jakość kontaktu, z pomocą technologii

Życie firmy, pozyskiwanie klientów i każdy inny proces może wymagać uczestnictwa w szkoleniach, delegacji, wyjazdów służbowych i wiele innych. Bywa, że konieczne jest opuszczenie granicy kraju, a wówczas koszty podróży mogą wyraźnie wzrosnąć, co dodatkowo jest dość męczące. Spotkania i rozmowy online to alternatywa, którą docenia coraz więcej firm, gdyż widać tutaj szereg korzyści.

Wysokiej klasy sprzęty poradzą sobie bez względu na panujące warunki i przeciwności. To dodatkowo świetna okazja, aby wyprzedzić konkurencje w swej branży. Zwłaszcza wtedy, gdy próbujemy pojawić się na zagranicznych rynkach, systemy do komunikacji zdalnej będą wręcz obowiązkiem.

Jakich korzyści można spodziewać się po wdrożeniu?

Klasowy system konferencyjny już od momentu implementacji, może odmienić funkcjonowanie każdego biura. Ponadto, jest to szansa na poczynienie pewnych oszczędności, a jak wiadomo – lock down nadszarpnął nieco budżety wielu firm, a te teraz poszukują pewnych cięć.

Dobry system sprawdzi się w wielu sytuacjach, a to chociażby wtedy, gdy osoby, które chcą przeprowadzić rozmowę, podzielone są dużymi odległościami. Cały proces kontaktu będzie banalnie prosty, a nie ma tutaj znaczenia czy mowa o biurach w różnych państwach, czy nawet kontynentach. Z drugiej strony, konferencje online sprawdzają się nawet w przypadku tego samego biura, gdzie mamy do czynienia z kilkudziesięciopiętrowymi obiektami. Nie zawsze jest czas i sposobność na rezerwowanie pomieszczeń do tego celu, a jak wiadomo – każda minuta specjalisty bywa na wagę złota. Nasze oczekiwania mogą być duże, jednak miejmy na uwadze fakt, że system oprócz wdrożenia, wymaga jeszcze zrozumienia, aby funkcjonowanie miało racje bytu.