Sprzęt kosmetyczny – leasing i inna pomoc dla nowych przedsiębiorców.

Sprzęt kosmetyczny – leasing – czy warto?

Otwierając salony urody, gabinety kosmetyczne i kosmetologiczne jedną z najważniejszych rzeczy jest zadbanie o prawidłowe wyposażenie. Jako że technologia pędzi do przodu w szaleńczym tempie, nawet najlepiej prosperującym działalnościom ciężko jest nadążyć. A co dopiero mają powiedzieć przedsiębiorcy, którzy dopiero wchodzą na ścieżkę rozwoju własnego biznesu?

Jeżeli na początek nie stać nas na najwyższej jakości i nowoczesny sprzęt kosmetyczny, leasing może być opcją startu na solidnych fundamentach, bez potrzeby wkładania w to olbrzymiej ilości gotówki. Dzięki temu, ma się już podczas trwania działalności gabinetu kosmetycznego czas na to, aby zobaczyć, czy trafiliśmy w odpowiednią niszę i czy otwarcie gabinetu było dobrą decyzją. Zakup potrzebnego do salonu sprzętu kosztującego niejednokrotnie dziesiątki lub setki tysięcy złotych, po to by po paru miesiącach dowiedzieć się, że nie ma popytu na dane usługi w danym miejscu, może być olbrzymim ciosem. A tak, po prostu nie musimy przedłużać umowy leasingowej.

Sprzęt kosmetyczny – leasing – co to w ogóle jest?

Leasing jest słowem popularnym, ale nie każdy do końca wie, o co tak naprawdę całym tym systemie chodzi. Leasing urządzeń do salonów kosmetycznych to nic innego jak użytkowanie sprzętu kosmetycznego, którego nie musimy zakupywać. Jest to po części prostu najem. Sprzęt kosmetyczny w leasingu daje najczęściej opcję wykupienia urządzenia po jakimś okres jego użytkowania. Jednak nie jest to jedyna możliwość. Można też po prostu wymienić sprzęt na nowy, podpisując nową umowę najmu. Szczególnie jeżeli przez czas leasingu pierwszej maszyny zmieniły się standardy.

Jednym słowem oferta leasingu niezależnie od tego, o jakim sprzęcie, urządzeniu czy branży mówimy tu po prostu o wynajem produktu. Często z możliwością dalszego wykupu po zakończeniu umowy leasingowej, podpisania takowej na nowy sprzęt dostępny w danej firmie, albo po prostu rezygnacji z dalszej współpracy w przypadku na przykład zamykania działalności.

Podobnie jak w przypadku najmu w każdej innej formie, tak i wynajmując sprzęt kosmetyczny w leasingu, najczęściej musimy także ustalić i wpłacić kaucję zwrotną na czas jego używania, która oczywiście będzie oddana po zwróceniu sprzętu w odpowiednim stanie.

Sprzęt kosmetyczny – leasing w dobrych firmach.

Omawiając kwestię tego, gdzie wynajmowany jest sprzęt kosmetyczny, leasing może przybierać formy także znacznie bardziej zacieśnionej współpracy. Mogą to być na przykład odpowiednie szkolenia i wsparcie merytoryczne dotyczące używania urządzenia, a także wiele innych nowoczesnych systemów doradztwa. Dobre firmy leasingowe oferujące wyposażenie salonów urody to czasami nawet dodatkowe opcje promocji naszego gabinetu kosmetycznego w najlepszy możliwy sposób. Dzięki temu współpraca łączy się z obopólnymi dodatkowymi bonusami, czyli zachęcania do usług w naszym salonie w zamian za otwarte mówienie, skąd i jaki posiadamy sprzęt najnowszej generacji.