Skuteczne nawozy do trawników

Trawniki to jedna z głównych części nowoczesnych ogrodów. Obecnie bowiem nie tylko we wnętrzach, ale również na zewnątrz wielu z nas stawia na minimalizm i, nie oszukujmy się, na jak najmniej pracy przy utrzymaniu ogrodu w porządku. Nawet architekci krajobrazu coraz częściej projektują właśnie tego typu ogrody – zawierając niedużo roślin i jedynie takie, które są łatwe w pielęgnacji i utrzymaniu, a dbanie o nie nie wymaga wiele zachodu. Dlatego też częstym widokiem są ogrody wypełnione jedynie trawnikiem i otoczone tujami, czy iglakami stanowiącymi naturalną barierę i granicę takiego ogrodu. Aby jednak utrzymać go w dobrym stanie mimo wszystko potrzeba nieco zachodu i używania dobrze dobranych środków, takich jak nawozy do trawników oraz do innych roślin, czy drzewek, które znajdą się w naszym ogrodzie. Zagwarantują one soczystą zieleń trawy i innych roślin oraz utrzymają je z dala od chorób, które obecnie tak często nawiedzają ogrody.

Jakie nawozy do trawy są najlepsze

W każdym sklepie ogrodniczym znajdziemy spory wybór tego rodzaju nawozów. Jeśli postawiliśmy na minimalizm w naszym ogrodzie, na pewno nie chcemy marnować czasu i spędzać wielu godzin na zastanawianiu się który z nich będzie najlepszy. Poza tym, zapewne po prostu nas to nie interesuje. Dlatego też warto przed zakupem wyszukać informacji w Internecie lub po prostu zapytać o radę sprzedawcy. Zajmie nam to dosłownie kilka minut i będziemy już wiedzieli jakie nawozy do trawników są najlepsze. Oczywiście, opinie mogą być podzielone i nie ma się co temu dziwić, gdyż jak wiadomo, ilu ludzi, tyle opinii i wszystko zależy od konkretnych upodobań danego człowieka, jednak na pewno każdy polecony produkt będzie dobry. Jedni polecają bardziej nawozy do trawników w płynie, inni mówią, że lepsze będą te granulowane, czy w proszku, jednak tak naprawdę każde spełniają podobną funkcję. Jeśli jesteśmy zapracowani i chcemy zaoszczędzić na czasie albo po prostu nie lubimy pracy w ogrodzie, być może lepsze będą dla nas te ostatnie, gdyż nie trzeba ich stosować tak często, aby dały pozytywne rezultaty.

Kiedy należy używać nawozów na trawnik

Aby nasz trawnik dobrze wyglądał, należy o nim pamiętać nie tylko w sezonie, ale również przed jego rozpoczęciem. I to właśnie wtedy należy zacząć stosować nawozy do trawników. Zazwyczaj dobrą porą jest początek lub środek marca, okres kiedy ziemia nie jest już zmarznięta i może przyjąć składniki dostarczane jej za pośrednictwem takiego nawozu. Dzięki temu stopniowo będą one dostarczane do naszego trawnika, który wyrośnie bujny i przyjemny dla wzroku. Takie nawozy do trawników na wiosnę sprawią też, że w sezonie nie będziemy musieli martwić się o to, gdzie podziała się nasza trawa i dlaczego pozostały po niej jedynie puste placki ziemi. Wręcz na odwrót, będziemy mogli położyć się na pięknym, zadbanym trawniku i rozkoszować świeżym powietrzem lub pobawić się z dziećmi w bezpiecznym otoczeniu, spędzając czas w jeden z najprzyjemniejszych możliwych sposobów. Warto więc odpowiednio wcześnie zadbać o trawnik i cały ogród, niezależnie od tego jak bardzo jest minimalistyczny.