Plastikowe baseny dla dzieci

Plastikowe baseny dla dzieci to dobry wybór? 

Nadmuchiwane lub plastikowe baseny dla dzieci i nadmuchiwane zjeżdżalnie wodne z małym basenem na dnie mogą zapewnić zabawę latem. Ale mogą również stwarzać ryzyko utonięcia i rozprzestrzeniać zarazki, które powodują choroby u dzieci. Uważne obserwowanie dzieci, gdy są w wodzie i wiedza, jak prawidłowo czyścić basen lub zjeżdżalnię wodną po tym, jak z nich skorzystały, może zapewnić wszystkim bezpieczne i zdrowe wrażenia.

Zarazki mogą rozprzestrzeniać się w basenach dla dzieci 

Małe nadmuchiwane lub plastikowe baseny VivaPool.pl dla dzieci i zjeżdżalnie wodne nie zapewniają takiej samej ochrony przed zarazkami, jak basen, wanna z hydromasażem lub wodny plac zabaw. To dlatego, że dodawanie do wody w basenach dla dzieci i zjeżdżalniach wodnych środków dezynfekujących zabijających zarazki, takich jak chlor lub brom, jest niebezpieczne.

Stosowanie wybielaczy lub środków dezynfekujących do basenów (chloru lub bromu) w wodzie w małych nadmuchiwanych lub plastikowych basenach dla dzieci i zjeżdżalniach nie jest bezpieczne z kilku powodów:

  1. Duża część wody może zostać szybko utracona w wyniku zachlapania lub wylania, co utrudnia ustalenie, ile środka dezynfekującego należy dodać.
  2. Nie mają filtrów do usuwania zanieczyszczeń, takich jak liście, brud lub komórki skóry, które mogą zużywać środek dezynfekujący potrzebny do zabicia zarazków.

Ponieważ do wody nie dodaje się środków dezynfekujących, zarazki mogą łatwiej rozprzestrzeniać się w małych nadmuchiwanych lub plastikowych basenach dla dzieci i zjeżdżalniach. Większe baseny nadmuchiwane lub plastikowe będą wymagały filtra i dezynfekcji. 

Czyszczenie basenu

Woda w małych nadmuchiwanych lub plastikowych basenach i zjeżdżalniach powinna być opróżniana przynajmniej raz dziennie, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się zarazków. Po spuszczeniu wody z basenu:

  1. Usuń wszelkie zanieczyszczenia.
  2. Spłucz brud świeżą wodą.
  3. Pozostaw basen lub zjeżdżalnię do wyschnięcia.
  4. Trzymaj chore dzieci z dala od basenów i zjeżdżalni wodnych

Zarazki wywołujące biegunkę lub wymioty mogą rozprzestrzeniać się w nadmuchiwanych lub plastikowych basenach dla dzieci i zjeżdżalniach. Te zarazki obejmują Cryptosporidium, norovirus, Shigella i Escherichia coli. Jeśli ktoś, kto jest chory na jeden z tych zarazków, ma biegunkę lub wymiotuje do wody, może ją zanieczyścić. Aby pomóc innym zachować zdrowie, dzieci, które mają biegunkę lub wymiotują, powinny trzymać się z dala od małych nadmuchiwanych lub plastikowych basenów dla dzieci i zjeżdżalni. Jest to szczególnie ważne, jeśli z basenu lub zjeżdżalni korzystają dzieci z różnych gospodarstw domowych.