piła taśmowa do stali

Piła taśmowa do stali – układy hydrauliczne urządzenia

Napinacz taśmy jest zamkniętym układem hydraulicznym, uruchamianym ręcznie lub hydraulicznie steruje napięciem brzeszczotu. W przypadku złamania ostrza; Napinacz brzeszczotu natychmiast zatrzymuje obrót koła brzeszczotu, wyłącza napęd silnika i zapobiega ponownemu uruchomieniu silnika do czasu zamontowania nowego brzeszczotu i naprężenia go.

Ręczny napinacz ostrza 

Większość maszyn jest wyposażona w ręczny napinacz ostrza i wskaźnik do ręcznego odczytywania i ustawiania napięcia ostrza. Hydrauliczny napinacz ostrza: zmiana temperatury spowodowana tarciem może zmienić długość i napięcie ostrza podczas cięcia części. Możesz wybrać hydrauliczny napinacz taśmy w swojej maszynie, aby zapewnić, że ostrze jest zawsze optymalnie naprężone. za pomocą siłownika hydraulicznego i wyłącznika ciśnieniowego podłączonego do sterownika PLC, maszyna automatycznie utrzymuje stałe napięcie ostrza w procesie cięcia.

Imadło hydrauliczne zapewnia łatwą konfigurację w porównaniu do imadła ręcznego. Niektóre maszyny mają manometr do sprawdzania ciśnienia imadła i zawór do jego regulacji. Jeśli siła docisku jest regulowana, użyj maksymalnego nacisku dla materiału litego i wystarczającego do zaciśnięcia cienkościennych elementów konstrukcyjnych bez ich deformacji.

Czuła kontrola posuwu w dół

Piła zasilana siłownikiem hydraulicznym mogła być regulowana przez czuły zawór sterujący posuwem w zależności od właściwości materiału. Korzyści: Wyższa wydajność cięcia, dłuższa żywotność ostrza, cięcie bez wibracji, ciągłe odprowadzanie wiórów. Ten czujnik wykrywa poślizg ostrza w przypadku, gdy ostrze utknęło w obrabianym przedmiocie lub napięcie ostrza jest niewystarczające. w przypadku ślizgania się opaski na kołach; czujnik natychmiast wyłącza napęd silnika, aby uniknąć uszkodzenia ostrza i kół.

Ten czujnik optyczny wykrywa wysokość przedmiotu obrabianego, dzięki czemu ostrze szybko zbliża się do przedmiotu obrabianego; następnie zmniejsz prędkość posuwu, aby przeciąć materiał. ta cecha zwiększa produktywność piły taśmowej. Inną opcją jest mechaniczny czujnik wysokości przedmiotu obrabianego, który dostosowuje wysokość podnoszenia taśmy w zależności od średnicy przedmiotu obrabianego. ta funkcja zapobiega podnoszeniu się ostrza na biegu jałowym podczas powtarzania cięcia i znacznie zwiększa wydajność.