Mazda na Abonament? Dlaczego nie? Poznaj zasady tej metody finansowania aut!

Łatwo dostrzec, że ceny nowych samochodów stale rosną, jednak zdaniem producentów nie jest to powód do zmartwienia dla klientów. Otóż, wiele różnych form finansowania ma stać się przyszłością motoryzacji. Czy auto w abonamencie to rozwiązanie, któremu warto się przyjrzeć?

Obecnie, jesteśmy świadkami stopniowych zmian naszego podejścia do comiesięcznych rat i kredytów krótkoterminowych. Coraz chętniej stawiamy na wynajmowanie mieszkań, a także korzystamy z wielu platform streamingowych, które udostępniają nam filmy, muzykę oraz seriale, a wszystko to oczywiście za pewną opłatę każdego miesiąca. Diametralnie zmieniło się to w stosunku do kilku poprzednich lat. Dziś, nawet jeśli interesuje nas najnowszy model marki Mazda abonament stanie się jedną z możliwości, aby zasiąść za kierownicą takiego samochodu.

Abonament na auto

Różnego typu opcje, dzięki którym nie ma konieczności nabywania przedmiotów stają się też obecne w motoryzacji. Abonament samochodowy to rozwiązanie szczególnie dla tych, którzy z różnych powodów nie posiadają odpowiedniej ilości gotówki, jednak potrzebują nowego samochodu. Fakt popularności tego zjawiska podkreśla obecność wysokości miesięcznych rat, na reklamach najnowszych modeli aut. Możemy zatem skorzystać już nie tylko z leasingu i innych podobnych rozwiązań, gdyż obecne oferty coraz bardziej zbliżone są do abonamentów, jakie płacimy za usługi telekomunikacyjne.

Minimum obowiązków na barkach klienta

Warto pamiętać, że abonament na auto to przede wszystkim bardzo wygodna opcja dla kierowcy, który zyskuje sporo komfortu. Miesięczny abonament zawiera w sobie już wszystkie opłaty, jakie dotyczyłyby właściciela samochodu. Kluczem jest maksymalne uproszczenie procedur, uzyskując tym samym pełną wygodę użytkowania. Kierowca zatem musi tylko pamiętać o tankowaniu pojazdu i uzupełnianiu płynu do spryskiwaczy. Cała reszta leży po stronie salonu.

Chcąc przekonać kierowców do korzystania z opcji finansowania, wielu producentów w miesięcznym abonamencie uwzględnia tak naprawdę wszystkie opłaty, jakie musi ponosić właściciel samochodu. Ma być jak najprościej i najwygodniej, a jedynym zmartwieniem kierowcy ma być odwiedzanie stacji benzynowej po paliwo i płyn do spryskiwaczy. Całą resztą zajmuje się salon.

Miesięczna opłata abonamentowa – co wpływa na jej wysokość?

Usługodawcy dążą do tego, aby klientowi zaoferować jak najbardziej elastyczne możliwości, aby wszelkie wymagania zainteresowanego mogły być spełnione. Podczas kiedy jeździmy wyłącznie po mieście, warto określić dość niski przebieg roczny, a to zdecydowanie wpłynie na o wiele niższe koszty. Tak naprawdę, na to jak prezentować będzie się opłata miesięczna wpływają trzy czynniki:

Po pierwsze będzie to wysokość wstępnej opłaty. Często nie musimy się na nią decydować, jednak będzie to miało odzwierciedlenie w wyższych ratach miesięcznych. Będzie to także wspomniany wcześniej roczny przebieg. Oczywiści im ten okaże się wyższy, tym i wyższa będzie musiała być opłata za korzystanie z samochodu. Na koniec, pod uwagę bierze się również czas użytkowania. Najbardziej popularne warianty to 24, 36 oraz 48 miesięcy.