Kredyt gotówkowy pko – czy PKO BP i PEKAO SA to jest ta sama firma?

Wiele osób przed zaciągnięciem kredytu gotówkowego sądzi, że banki PKO BP i PEKAO SA to ta sama firma. Nic bardziej mylnego. W rzeczywistości, są to dwie oddzielne instytucje finansowe, które udzielają kredytów gotówkowych oraz hipotecznych. Jednakże, ich historia oraz obecna działalność finansowa jest nieco inna. Ten artykuł wskaże różnice między PKO BP a PEKAO SA.

Kredyt gotówkowy pko – baza wiedzy na temat PKO BP

PKO BP to w skrócie Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski. Jest to największy oraz najstarszy bank w Polsce (założony 7 lutego 1919), który oferuje kredyt gotówkowy pko, a także liczne kredyty hipoteczne. Główna siedziba banku mieści się w Warszawie, a prezesem tej znanej instytucji finansowej jest Zbigniew Jagiełło. Kredyt gotówkowy PKO oraz inne produkty finansowe, takie jak pożyczki na 500 plus i alimenty są zawsze cenione przez Polskich specjalistów, jak i rzesze klientów, którzy chętnie po nie sięgają. Co więcej, Bank PKO BP został uwzględniony w rankingu największych przedsiębiorstw na świecie – Global 2000 organizowanym przez magazyn Forbes. W tym rankingu, bank PKO BP zajął 845 miejsce. Warto podkreślić, że od 2004 roku, bank jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Kredyt gotówkowy pko – baza wiedzy na temat PEKAO SA

Natomiast bank PEKAO SA to skrót od Bank Polska Kasa Opieki, która w logo ma charakterystycznego żubra – symbol Polski. Jest to drugi, najstarszy bank w Polsce – ma prawie 100 lat, a został założony 17 marca w 1929 roku. Bank PEKAO SA ma główną siedzibę w Warszawie, podobnie jak bank PKO BP. Jego prezesem od czerwca 2017 jest Michał Krupiński. Bank PEKAO SA ma bogatą ofertę kredytów, która obejmuje kredyty hipoteczne, gotówkowe, oraz również pożyczki obejmujące raty bez bik.