Jak leczyć brak wzwodu?

Problemy ze wzwodem dotyczą coraz większej ilości mężczyzn. Na zaburzenia erekcji cierpią panowie w każdym wieku, również Ci przed 40-stką. Przyczyny problemów ze wzwodem mogą być różne, niekiedy mają one podłoże emocjonalne, innym razem chodzi o czynniki organiczne. Brak erekcji i impotencja to bardzo często kwestia chorób ogólnoustrojowych. Na problemy z osiągnięciem erekcji w pierwszej kolejności warto wypróbować środki na potencję, które mogą okazać się skutecznym wsparciem. W cięższych przypadkach warto zdecydować się na leki na receptę i konsultację z lekarzem.

Jak sobie radzić z brakiem erekcji?

Na problemy ze wzwodem i utrzymaniem erekcji cierpią nie tylko mężczyźni po 40 roku życia, niestety ten problem dotyczy coraz więcej młodych panów. Na życie seksualne niekorzystnie wpływa między innymi długotrwały stres, na który jesteśmy w dzisiejszych czasach narażeni bardzo często. Kolejnymi czynnikami, które mogą prowadzić to zaburzeń erekcji jest bezsenność, przemęczenie, stosowanie używek, palenie papierosów, a także niezdrowy tryb życia. Zła, uboga dieta, brak ruchu mogą powodować pogorszenie się sprawności seksualnej i spadek libido. Brak wzwodu można zazwyczaj zażegnać wprowadzając zmiany w codziennych nawykach. Środki na potencję także są w tym wypadku pomocne, ziołowe preparaty mogą pozytywnie wpłynąć na takie zaburzenia, jednak trzeba je regularnie przyjmować, to podstawa. Aby móc rozpoznać problemy ze wzwodem zwykle wystarczy zwykły wywiad z pacjentem i badanie fizykalne. Niekiedy, aby wykluczyć poszczególne choroby trzeba zlecić badanie krwi, moczu, przeprowadzić badanie urologiczne, USG naczyń członka. Niekiedy przyczyna leży dużo głębiej, a mianowicie w psychice mężczyzny, w tym wypadku dobrym wsparciem będzie psychoterapia.

Leki na potencję

Zaburzenia erekcji nie zawsze muszą oznaczać poważnych problemów, tak więc na początku wystarczy wypróbować środki na potencję bez recepty. One są bezpieczne dla zdrowia i dość skuteczne, jeśli stosuje się je regularnie. W aptekach dostępne są suplementy diety na erekcję z l-argininą i takie, które zawierają hormon o nazwie dehydroepiandrosteron (DHEA). L-arginina pozwala na zwiększoną produkcję tlenku azotu, co bardzo korzystnie wpływa na mięśniówkę naczyń krwionośnych. Dzięki temu przepływ krwi w organizmie jest lepszy, więc łatwiej można osiągnąć erekcję. To substancja, która poprawia ilość krwi dostarczanej do członka. Wybierając środki na potencję z l-argininą można zatem dużo łatwiej uzyskać erekcję. Jeżeli chodzi o DHEA to jest to hormon, który w procesie przemian metabolicznych przekształca się w testosteron. Tak, więc przyjmując tabletki z DHEA regularnie można wyrównać poziom testosteronu, który po 40 roku życia niestety spada. Czy przyjmowanie leków na potencję to dobra opcja? Leczenie farmakologiczne to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie, dlatego warto zdecydować się na przyjmowanie takich suplementów diety.