Interesuje Cię wynajem długoterminowy? Skoda i inne marki to jedna z możliwości!

XXI wiek to już dobitne utwierdzenie w tym, że funkcjonowanie bez samochodu jest niemalże niemożliwe. Podróżujemy bowiem niemalże codziennie, czy to do pracy, czy też na zakupy, a także w wiele innych miejsce. Nie zawsze zadowala nas działanie komunikacji miejskiej, dlatego posiadanie własnego auta jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Niestety, jak wiadomo jest to też dość drogie rozwiązanie i to przez cały okres użytkowania. Mając to na względzie, coraz częściej rozglądamy się za alternatywami dla klasycznego zakupu nowego samochodu w salonie.

Jeśli zdecydujemy się na wynajem długoterminowy Skoda, Opel, Audi oraz każda inna marka będzie w stanie przedstawić nam bardzo ciekawą ofertę. Najem długoterminowy z pewnością nie należy do najpopularniejszych rozwiązań, ponieważ to zakup aut z rynku wtórnego jest czymś, co zwykle rozważamy w pierwszej kolejności. Nie jest to jednak idealna opcja, ponieważ znane są nam nieuczciwe działania handlarzy. Trudno o używany samochód w dobrej cenie, pochodzący z pewnego źródła, a przy tym też w zadowalającym stanie technicznym. Kupno samochodu nowego z salonu z kolei, jest czymś bardzo kosztownym i zwykle mało opłacalnym. Dlaczego zatem warto rozważyć wynajem?

Wynajem długoterminowy, jako ciekawe wyjście – co warto wiedzieć?

W odróżnieniu od innych rozwiązań, w wypadku najmu w ogóle nie musimy mieć wkładu własnego. Opłata początkowa nie jest obowiązkowa, natomiast jeśli się na nią zdecydujemy, będzie ona korzystnie dla nas wpływać na wysokość comiesięcznych rat. Co bardzo ważne, ten regularny wydatek obejmuje już wszystkie istotne aspekty związane z funkcjonowaniem i użytkowaniem naszego pojazdu. Będą to bowiem systematyczne przeglądy techniczne, wymiana ogumienia i płynów eksploatacyjnych, ubezpieczenie, a także zapewnienie pojazdu zastępczego, czy też ewentualne naprawy w wypadku awarii.

Naszym obowiązkiem jest jedynie dbać o samochód, pamiętanie o jego tankowaniu, a także pilnowanie, aby nie przekroczyć limitu kilometrów, który określa umowa. Najczęściej to około 10 tysięcy kilometrów, aczkolwiek jeśli sporo podróżujemy, limit ten będzie mógł być nieco wyższy, co może wiązać się z nieco wyższą opłatą. W każdym wypadku, powinniśmy się starać ustalonego limitu nie przekraczać, ponieważ będzie to wiązało się to z dodatkowymi kosztami.