dobry dietetyk katowice

Dobry dietetyk w Katowicach – kiedy po raz pierwszy dieta śródziemnomorska została uznana jako plan żywieniowy ?

Dieta śródziemnomorska to plan żywieniowy, który został po raz pierwszy uznany w latach pięćdziesiątych XX wieku. Został zaprojektowany, aby zapobiegać chorobom serca, rakowi i innym chorobom przewlekłym. Dieta śródziemnomorska jest bogata w owoce i warzywa, oliwę z oliwek, produkty pełnoziarniste, ryby i owoce morza, orzechy i nasiona. Obejmuje również umiarkowane ilości produktów mlecznych, takich jak jogurt lub ser.

Dobry dietetyk w Katowicach – na co pozwala ludziom dieta fleksitariańska ?

Fleksitarianizm to plan diety, który pozwala ludziom jeść mięso i produkty bezmięsne w ciągu dnia. Ten plan diety jest również znany jako dieta fleksitariańska, ponieważ pozwala ludziom spożywać różne rodzaje żywności w ich codziennej rutynie. Idea fleksitarianizmu wzięła się z faktu, że ludziom łatwiej było spożywać mniej mięsa, ponieważ mogli spożywać więcej warzyw, owoców, orzechów i produktów pełnoziarnistych. Ten rodzaj diety od lat zyskuje na popularności, ponieważ wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak niezdrowe może być dla nich mięso. Głównym celem tego typu diety jest zmniejszenie spożycia mięsa i zwiększenie spożycia produktów roślinnych, takich jak warzywa, owoce, orzechy i produkty pełnoziarniste. Dieta fleksitariańska to dieta, w której ludzie ograniczają ilość spożywanego mięsa, ale nadal jedzą ryby i drób.

Dobry dietetyk w Katowicach – czy dieta fleksitariańska w ostatnich czasach zyskuje na popularności ?

Fleksitarianizm to nowy sposób odżywiania, który w ostatnich latach zyskuje na popularności. To interesujący trend żywieniowy, który ma korzyści zdrowotne, takie jak obniżenie ryzyka chorób serca i raka, a jednocześnie jest bardziej przyjazny dla środowiska niż standardowa dieta bogata w mięso. Trend ten zyskał na popularności w ciągu ostatniej dekady, ale naprawdę się rozkręcił, gdy Oprah Winfrey ogłosiła swoją własną wersję w swoim programie w styczniu 2018 roku. Dieta fleksitariańska to dieta łącząca zalety wegetarianizmu i weganizmu. Słowo „flexitarianizm” zostało po raz pierwszy ukute przez dr Johna McDougalla w jego książce The Starch Solution. Dieta fleksitariańska to bardziej styl życia niż tylko wybór diety, dlatego ważne jest, aby zrozumieć, co oznacza ten termin i czym różni się od wegetarianizmu lub weganizmu. Fleksitarianie od czasu do czasu jedzą mięso i nabiał, ale przez większość czasu nadal uważają się za wegetarian lub wegan. Są też ludzie, którzy w ogóle nie jedzą żadnych produktów pochodzenia zwierzęcego, ale nadal identyfikują się jako fleksitarianie, ponieważ decydują się na przestrzeganie tego typu diety roślinnej przez większość czasu, nie tylko podczas jedzenia na mieście z przyjaciółmi czy podróży zagranicznych .