dobry dietetyk katowice

Dobry dietetyk w Katowicach – gdzie została zaprojektowana dieta śródziemnomorska?

Dieta śródziemnomorska od wieków stanowi podstawę życia wielu kultur. Została zapoczątkowana w Grecji i we Włoszech w latach dwudziestych XX wieku przez dr Ancela Keysa i profesora Francesco Sirtori, którzy badali wówczas choroby serca.

Dobry dietetyk w Katowicach – czy dieta śródziemnomorska jest dietą niskotłuszczową ?

Dieta śródziemnomorska to dieta niskotłuszczowa, która kładzie nacisk na owoce, warzywa, produkty pełnoziarniste, rośliny strączkowe i orzechy, jednocześnie ograniczając tłuszcze pochodzenia zwierzęcego, takie jak mięso lub produkty mleczne. Obejmuje również umiarkowane ilości ryb lub drobiu, umiarkowane ilości owoców morza (nie więcej niż dwa razy w tygodniu), czerwone wino w umiarkowanych ilościach (nie więcej niż dwa kieliszki dziennie) oraz dodatek do słodyczy według uznania (nie częściej niż raz na tydzień). dzień). WIęcej informacji znajdziesz na: provitao.pl. Dieta śródziemnomorska to dieta bogata w warzywa, produkty pełnoziarniste, owoce, orzechy i oliwę z oliwek. Pierwotnie został opracowany w śródziemnomorskim regionie Europy i był badany przez dziesięciolecia. Wykazano, że dieta śródziemnomorska ma pozytywne właściwości zdrowotne. Obejmują one zmniejszone ryzyko chorób serca, raka, cukrzycy typu 2 i choroby Alzheimera. Dieta śródziemnomorska jest również łatwa do przestrzegania, ponieważ zawiera mniej przetworzonej żywności i więcej świeżych produktów niż typowa dieta amerykańska.

Dobry dietetyk w Katowicach – czy dieta śródziemnomorska jest zdrową i zbilansowaną dietą ?

Tak, dieta śródziemnomorska to zdrowa i zbilansowana dieta, która obejmuje produkty z „śródziemnomorskiej triady” owoców, warzyw i produktów pełnoziarnistych. Dieta śródziemnomorska składa się z tych trzech grup żywności: owoców, warzyw, produktów pełnoziarnistych. Te trzy grupy żywności są podstawą diety śródziemnomorskiej, ponieważ mają niską zawartość tłuszczu i sodu. Dieta śródziemnomorska jest również bogata w białka roślinne, takie jak orzechy, fasola, rośliny strączkowe, ryby i owoce morza. Ważne jest, aby włączyć te produkty do codziennej rutyny, ponieważ są one pełne składników odżywczych, takich jak witaminy C, K, E i kwas foliowy. Dieta śródziemnomorska to sposób odżywiania bogaty w pokarmy roślinne, takie jak warzywa, owoce, orzechy, produkty pełnoziarniste i rośliny strączkowe. Ma również niską zawartość produktów pochodzenia zwierzęcego i czerwonego mięsa. Wykazano, że dieta śródziemnomorska ma szereg korzyści zdrowotnych, w tym zapobieganie chorobom serca i nowotworom. Ta dieta została powiązana z niższymi wskaźnikami otyłości i cukrzycy. Piramida diety śródziemnomorskiej podkreśla znaczenie zdrowych tłuszczów, takich jak oliwa z oliwek, a także białek roślinnych, takich jak fasola i soczewica.