Dlaczego samochody na abonament zyskują na popularności?

Zapewne każdy z nas zdążył już zauważyć, że w reklamach nowych modeli aut, a także w ofertach salonów samochodowych, pojawia się coraz to więcej możliwości pozyskania pojazdów. Otóż niegdyś możliwością był jedynie zakup za gotówkę, co również dzisiaj wiąże się z potężnym wydatkiem, często przekraczającym nasz budżet na ten cel. Korzystne dla klientów formy finansowania samochodów, zaczynają dominować na rynku, a abonament na auto to rozwiązanie, które jest obecnie na topie.

Oczywiście możemy poszukać pewnej oszczędności, jaką z pewnością jest zakup pojazdu używanego, bowiem samochodu już po samym opuszczeniu salonu tracą sporo na wartości, a po pierwszych trzech latach, kolejną sporą część. Nie mamy jednak wówczas gwarancji co do tego, w jaki sposób użytkowane było to auto, a także czy nie ma żadnych ukrytych wad i usterek. Samochody na abonament to trend, który od niedawna funkcjonuje wśród klientów indywidualnych i jest ciekawą alternatywą dla klasycznego zakupu za gotówkę. Z pewnością warto przyjrzeć się mu bliżej, aby poznać jego fenomen.

Dlaczego samochody na abonament cieszą się dużym zainteresowaniem?

Kierowcy szybko zorientowali się, że obecnie posiadanie samochodu na własność, to nie do końca opłacalne rozwiązanie. W wypadku auto abonamentu wygląda to zupełnie inaczej, otóż klienci w zamian za comiesięczną opłatę mogą korzystać pojazdu do realizowania własnych potrzeb. Sporą zaletą jest fakt, że samochody te to zupełnie nowe, nieużywane modele. Co więcej jako, że umowy podpisywane są na krótki okres, mamy możliwość zmiany pojazdu na nowy już po roku!

Jeśli potrzebujemy sprawnego i niezawodnego pojazdu, a jednocześnie lubimy często zmieniać samochody, będzie to idealne wyjście. Ważne jest jednak to, aby mieć na uwadze fakt, że nałożony będzie na nas konkretny limit kilometrów, a to np. 10 000 km w skali roku. Jeśli przekroczymy tę liczbę, będziemy zobowiązani dopłacić za każdy dodatkowy kilometr. Kiedy jednak poruszamy się głównie po mieście i sporadycznie w nieco dłuższe trasy, nie sprawi to nam problemu.