zawiesiny polerskie

Diamentowe zawiesiny polerskie 

Wiele zawiesin/szlamów diamentowych zawiera wyłącznie naturalne produkty przyjazne dla środowiska. Zawiesina/zawiesina diamentowa doskonale nadaje się do przetwarzania wielu różnych elementów niemetalowych i metalowych, w tym uszczelnień mechanicznych, elementów samolotów, urządzeń medycznych, zaworów i elektroniki. W wielu zastosowaniach obróbka diamentów może stanowić skuteczną alternatywę dla konwencjonalnego docierania, w przypadku jednoetapowego łączenia polerowania.

Zawiesiny diamentowe

Smarowanie jest konieczne, aby zapewnić płynną pracę między płytą zakładkową a pierścieniami kondycjonującymi oraz pomóc w równomiernym rozprowadzeniu produktu diamentowego metalografie pik na płycie zakładkowej.

Smary stosowane z dowolnym związkiem diamentowym lub szlamem/zawiesinami powinny być kompatybilne z nośnikiem, aby zapewnić najlepsze możliwe działanie skrawające, utrzymać równomierne rozproszenie diamentu na docieranej powierzchni i uzyskać jednolite wykończenie. Właściwy środek smarny w połączeniu z kompatybilnym związkiem lub szlamem/szlamami skróci czas docierania i zmniejszy ilość związku lub szlamu/szlamów potrzebnych do wykonania pracy.

Każda formuła zawiesiny została opracowana do pracy z określoną mieszanką diamentową Lapmaster Wolters lub zawiesiną/zawiesinami, aby zmaksymalizować wydajność cięcia i polerowania.

Proszki diamentowe

Dla tych klientów, których zastosowania wiążą się z użyciem suchego proszku diamentowego, firmy oferują trzy rodzaje diamentów: 

  • monokrystaliczny syntetyczny (spoiwo żywiczne i metaliczne),
  • syntetyczny polikrystaliczny,
  • naturalny proszek diamentowy.

Diamentowy proszek ścierny jest najtwardszym produktem ściernym używanym do docierania i polerowania szerokiej gamy materiałów. Utrzymując wysoki standard jakości Lapmaster Wolters, do wszystkich zastosowań używany jest wyłącznie najwyższej jakości dziewiczy diament.

Naturalny

Naturalny diament ma strukturę monokrystaliczną. Kolor jest biały do białawego. Właściwości użytkowe naturalnego diamentu nie są większe niż te, które można osiągnąć za pomocą diamentu syntetycznego.

  • naturalny puder najwyższej jakości,
  • zwykle mniej kruchy niż syntetyczny,
  • doskonała stabilność termiczna,
  • zalecany do twardszych materiałów, ceramiki, różnych kamieni jubilerskich i szkła,
  • w kolorze białym.

Syntetyczny diament monokrystaliczny jest dostępny z dwoma rodzajami wiązań molekularnych. Barwa obu produktów jest biała do białawej. Diament o spoiwie żywicznym ma bardzo wysoki współczynnik kruchości. Ten produkt najlepiej nadaje się do precyzyjnego polerowania, ponieważ zmniejszenie wielkości cząstek sprzyja powstawaniu niskiej chropowatości powierzchni.