Dezynsekcja Warszawa

Dezynsekcja Warszawa: czy to ugryzienie pchły? 

Ukąszenia pcheł to swędzące ukąszenia, które zwykle pojawiają się w skupiskach. Drapanie ukąszeń może spowodować infekcję, która może skutkować wysypką lub pęcherzami. Nie rosną dużo większe niż czubek długopisu i mają kolor od jasnobrązowego do prawie czarnego. Nie mają skrzydeł, więc poruszają się skacząc z miejsca na miejsce.

Jak wygląda rana po ukąszeniu pchły?

Ich cienkie, płaskie ciała i twarda skorupa oznaczają, że często trzeba je ścisnąć między paznokciami lub dwiema twardymi powierzchniami, aby je zabić. Nawet wtedy, gdy jest jeden, często podąża za nim wielu. Pchły rozmnażają się szybko, zwłaszcza jeśli masz w domu zwierzęta. Ale nawet jeśli nie masz zwierząt domowych, twoje podwórko może być potencjalnie siedliskiem pcheł i możesz skończyć z wieloma tajemniczymi ukąszeniami. Sprawdź, jak pozbyć się insektów z domu: https://www.foxzwalczanieszkodnikow.pl/oferta/dezynsekcja.

Ugryzienia pcheł mają kilka typowych objawów. Są bardzo swędzące, a skóra wokół każdego ukąszenia może stać się obolała lub bolesna. W pobliżu miejsca ukąszenia może wystąpić pokrzywka lub wysypka. Częste drapanie może dodatkowo uszkodzić skórę i potencjalnie spowodować infekcję bakteryjną w miejscu ugryzienia. Unikaj drapania, jeśli możesz. Monitoruj swoje ukąszenia pod kątem oznak infekcji, w tym białych pęcherzy lub wysypki.

Ugryzienia są dość charakterystyczne. Wyglądają jak małe, czerwone guzki w skupiskach po trzy lub cztery lub w linii prostej. Guzy pozostają małe, w przeciwieństwie do ukąszeń komarów. Możesz zauważyć czerwoną „aureolę” wokół środka zgryzu. Najczęstszymi miejscami, w których można znaleźć te ukąszenia, są okolice nóg lub kostek. Ukąszenia pcheł są również powszechne w okolicy talii, pod pachami, na piersiach, w pachwinie lub w fałdach łokci i kolan.

Czy ukąszenia pcheł mogą powodować inne problemy?

W przypadku ludzi ryzyko zarażenia się inną chorobą od pcheł jest bardzo małe. Jednak bakterie mogą dostać się do twojego ciała przez ugryzienie i spowodować infekcję, zwłaszcza jeśli je podrapiesz. Zainfekowane ugryzienie zmieni kolor na czerwony, ciepły i może uwolnić ropę. Może również powodować reakcję alergiczną u osób, które są na nie wrażliwe. Objawy mogą wahać się od wypukłych pręg na skórze po trudności w oddychaniu. Może również powodować komplikacje u zwierząt domowych, takie jak reakcje alergiczne, a nawet anemia spowodowana utratą krwi. Dlatego ważne jest, aby zabrać zwierzaka do weterynarza, jeśli mają pchły.