Dezynsekcja Warszawa

Dezynsekcja Warszawa: czy pchły atakują tylko czworonogi?

Jeśli masz w domu czworonożnego futrzaka, prawdopodobnie dokładnie wiesz, gdzie są pchły. Pchły wolą żyć na twoim psie lub kocie, ale mogą też zamieszkać na innym zwierzęciu lub na tobie. Jeśli populacja rośnie, pchły mogą się rozgałęzić i zacząć żyć na dywanach, pościeli lub na podwórku. Zła inwazja pcheł może być bardzo oczywista. Spróbuj chodzić po dywanie w białych skarpetkach. Spójrz później na swoje skarpetki. Jeśli zobaczysz małe czarne robaki, prawdopodobnie są to pchły.

Gdzie pchły gryzą psy?

Ukąszenia u psów wyglądają bardzo podobnie do ludzkiej skóry. Tworzą małe czerwone guzki, czasem otoczone czerwonym kółkiem. Trudniej jest zauważyć te ukąszenia pod grubym futrem Twojego zwierzaka. Jednym z charakterystycznych znaków, że twój pies został ugryziony, jest dużo drapania. Możesz również zobaczyć brakujące obszary futra lub zaczerwienienia na skórze zwierzęcia. Polowanie na futro psa za pomocą grzebienia na pchły ujawni te małe stworzenia. Najprawdopodobniej znajdziesz je na szyi, brzuchu, dolnej części pleców i u podstawy ogona swojego zwierzaka. Jeśli nie widzisz rzeczywistych pcheł, możesz zauważyć ich odchody lub „brud”. Wyglądają jak małe drobinki czarnego pieprzu na skórze twojego psa.

Czy pchły mogą gryźć ludzi bez zwierząt w domu?

Tak, pchły gryzą też ludzi bez zwierząt. Jeśli nie masz zwierzaka, twoje ukąszenia pcheł mogą pochodzić z twojego podwórka lub zwierzęcia innej osoby. Pchły preferują wysoką trawę i zacienione obszary w pobliżu pokładów, stosów drewna lub budynków magazynowych. Tak jak właściciele zwierząt domowych muszą leczyć swoje domy, jeśli zostaną zaatakowane, tak pozbycie się inwazji pcheł na zewnątrz może wymagać leczenia podwórka. Jeśli po dniu spędzonym na podwórku walczysz z małymi czerwonymi ukąszeniami, skonsultuj się ze specjalistą ds. zwalczania szkodników.

Ukąszenia komarów a ukąszenia pcheł

Większe swędzące guzki to znak, że zostałeś ugryziony przez komara, a nie pchłę. Możesz zobaczyć jeden kęs lub grupę kilku kęsów. Samice komarów zostawiają te guzki, gdy żywią się twoją krwią. Zwykle ukąszenia komarów są nieszkodliwe, ale u osób z osłabionym układem odpornościowym mogą powodować objawy takie jak gorączka lub ból głowy. Aby leczyć ukąszenie komara, umyj miejsce ciepłą wodą z mydłem. Jeśli swędzenie cię niepokoi, przyłóż okład z lodu do ukąszeń, weź lek przeciwhistaminowy lub wetrzyj dostępny bez recepty lek przeciw świądowi.