Przedszkola Wilanów

Czy Twoje dziecko jest gotowe na rozpoczęcie przedszkola? Przedszkola Wilanów 

Rozumiemy, że zapisanie dziecka do przedszkola i dokąd się udać, to poważna decyzja do podjęcia. Jednak przed podjęciem decyzji, gdzie się udać, należy odpowiedzieć sobie na jedno ważne pytanie. Ponieważ typowy przedział wiekowy dzieci w przedszkolu to od 4,5 do 6 lat, czy Twój syn lub córka jest gotowa do przedszkola? Zasadniczo, w jakim wieku jest przedszkole dla Twojego dziecka?

Założyciel przedszkoli na całym świecie

W latach siedemdziesiątych XIX wieku mały chłopiec o imieniu Frank otrzymał zestaw drewnianych klocków do zabawy. Jego matka założyła przedszkole w ich domu w Wisconsin, a młodego Franka fascynowały nieskończone możliwości budowania i kształtowania rzeczy z klocków. Pomogło to pobudzić zarówno jego wyobraźnię, jak i dociekliwy charakter.

Historia Franka została powtórzona miliony razy. Zanim dzieci pójdą do szkoły podstawowej, muszą najpierw zaspokoić swoją rozwijającą się ciekawość w przedszkolu. Ten schemat akademicki przeznaczony dla uczniów w wieku od 4 do 6 lat prowadzi bezpośrednio do pierwszej klasy, gdzie te ugruntowane maluchy mogą zacząć chłonąć wiedzę poza kredkami i przekąskami. Ale kiedy się nad tym zastanowić, niemieckie określenie na szkołę jest dość osobliwe. Jak to się stało, że nazywamy przedszkole babyenglish.edu.pl przedszkolem?

Pierwsze przedszkole

Niemiecki pedagog założył pierwsze przedszkole około 1840 r. (Kinder oznacza po niemiecku dzieci, podczas gdy garten oznacza, jak się zapewne domyślacie, ogród). karmić swój własny intelekt. Większość swojej młodości spędził na zewnątrz, w rodzinnym ogrodzie, zafascynowany otaczającym go światem.

Jako dorosły Froebel został pedagogiem we Frankfurckiej Szkole Modelowej, która zachęcała do aktywnego uczenia się. Po tym, jak Froebel wyjechał, aby zostać prywatnym nauczycielem, często spędzał czas ze swoimi uczniami w ogrodach – powrót do natury, która pocieszała go, gdy był dzieckiem.

Kiedy w 1837 roku Froebel w końcu otworzył własną szkołę w Blankenburgu w Niemczech, nazwał ją Instytucją Zabawy i Zawodu. W 1840 roku zmienił nazwę na Ogród Dzieci, ponieważ wierzył, że dzieci są jak kwiaty. Lub, jak ujął to Froebel: „Dzieci są jak małe kwiatki; są zróżnicowane i wymagają opieki, ale każda jest piękna osobno i chwalebna, gdy widzi się ją we wspólnocie rówieśników”.