Czy telefonia IP jest dobrym rozwiązaniem?

Bardzo trudno wyobrazić sobie prowadzenia firmy bez posiadania telefonów komórkowych czy telefonów stacjonarnych. To kluczowe narzędzie które służy do kontaktu z klientami, kontrahentami a także pracownikami. W dzisiejszych czasach usługi komunikacyjne nie mają tak dużego zainteresowania, jak dekadę temu, bardziej znana jest telefonia IP. Czy warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

Telefony biznesowe IP

Technologia IP to nowatorskie rozwiązanie w zakresie połączeń telefonicznych. W przeciwieństwie do zwykłej sieci telefonicznej, w tym momencie sygnał łączności można wygenerować za pomocą połączenia z Internetem – to od usługi Internetu, zależy jego jakość. W ten sposób można łączyć się z poszczególnymi osobami bez konieczności korzystania ze standardowego operatora telefonicznego. Technologia VoIP umożliwia dzwonienie na wybrane numery stacjonarne oraz komórkowe, jest opcja kontaktowania się oprócz tego w ramach jednej sieci VoIP, na przykład w gronie pracowników. To tanie i bardzo praktyczne rozwiązanie, które daje szansę zaoszczędzić naprawdę sporo pieniędzy. Telefon biurowy daje naprawdę niesamowicie wiele korzyści. Po pierwsze jest to duża oszczędność dla biznesu, bo można w ten sposób ograniczyć koszty związane z telefonicznymi kontaktami, co więcej w niektórych przypadkach nawet o 80%. Poza tym z technologii SIP może korzystać każdy, ponieważ wystarczy dysponować podłączenie do Internetu. Sprzęt telefoniczny powinniśmy wymienić na nowy, albo można go również zmodernizować i to będzie ok. System rozliczania jest bardzo prosty, instalacja także nie dostarcza problemów. Musimy zwrócić uwagę również na sporą funkcjonalność takich telefonów biurowych, technologia ma do zaoferowania mnóstwo możliwości, zdecydowanie więcej, niż standardowa sieć telefoniczna.

Wybieramy telefon IP

Teraz na rynku telefonów stacjonarnych można wybierać pośród różnych modeli, które posiadają różne przeznaczenie. Telefony biurowe IP są dedykowane małym salonom konferencyjnym, można znaleźć również takie klasyczne, biznesowe, idealne do wideorozmów i nie tylko. Niektóre modele można nabyć w wersji klasycznej, inne będą przeznaczone do rozmów grupowych online. Bez względu na to, jakie mamy potrzeby, z pewnością znajdziemy telefon, które będzie w stanie spełnić nasze potrzeby. Najważniejszy jest stały dostęp do sieci internetowej. Podejmując decyzję o wymianie zwykłych telefonów na telefony biurowe SIP, trzeba wybierać takie pochodzące od znanych producentów. To wspaniała opcja, ponieważ w tym wypadku można mieć gwarancję, że sprzęt znacznie posłuży i będzie chodzić bezawaryjnie. Wiele firm docenia też to, że dostępność linii jest ciągła, także nawet nie trzeba włączać komputera.

Wyposażenie do biura musi być praktyczne, ale także wydajne, bo z telefonu korzystamy bardzo często, także nie można wybrać urządzeń średniej albo słabej jakości, one się nie sprawdzą. Oszczędzając przesadnie na telefonach biurowych IP, niestety jest duże niebezpieczeństwo, że za jakiś czas, trzeba będzie wymienić je na nowy sprzęt, co w ogóle się nie opłaca.