Czy implanty w Warszawie będą najlepszym sposobem, na nasz braki w uzębieniu? Sprawdź!

Osoby zainteresowane implantację, muszą wiedzieć o tym, że implant to śruba wykonana z tytanu, którą wkręca się w naszą kość. Po wygojeniu miejsca zabiegu, na wszczepie można w końcu umieścić konstrukcję protetyczną, którą jest zwykle most bądź korona. Nadrzędnym celem jest wywołanie procesu osteointegracji, czyli połączenia się wszczepionego implantu z kością pacjenta.

Jeżeli mamy pewność, że w naszym wypadku najlepszym wyjściem będą implanty Warszawa z kolei okaże się doskonałym miejscem, aby rozejrzeć się za renomowanym gabinetem, gdzie tego typu usługi są relatywnie tanie, a wykonuje się z najwyższą dbałością. Implantologia jest na ogół dość droga, dlatego zabieg w wyjątkowo niskiej cenie, powinien budzić nasze wątpliwości. Zanim postawimy na konkretną opcję, najlepiej zaczerpnąć opinii w Internecie, poczytać oceny poprzednich pacjentów i rekomendacje dobrze zorientowanych osób.

Implanty zębowe – co je charakteryzuje?

Wykonanie implantów zębowych wymaga wykorzystania tytanu – najlepiej w czystej postaci. Jest on metalem o srebrzystoszarym kolorze, który nie dość, że świetnie radzi sobie z korozją, to jeszcze bardzo dobrze jest tolerowany przez ludzkie ciało. Mimo tego, że zwykle jest to czysty tytan, czasami wzbogaca się go o domieszkę wanadu lub aluminium. Jedną z opcji będą też implanty z cyrkonu, które gwarantują wyjątkowo wysoki poziom estetyki. Implanty przybierają cylindryczny kształt, a ich wymiary zazwyczaj zamykają się w pewnych ramach – średnica 3-7mm, a długość 7-20mm.

Informacje istotne dla każdego, kto rozważa implantację

Z uwagi na swą specyfikę oraz wysoki poziom skomplikowania, nie każdy będzie mógł pozwolić sobie na poddanie się zabiegowi implantacji. Po pierwsze, należy wyeliminować możliwość dojścia do jakichkolwiek komplikacji, stąd jesteśmy zobowiązani zapoznać się z listą przeciwwskazań. Choroby psychiczne, różne schorzenia ogólne, narkomania oraz alkoholizm, to przykładowe dolegliwości, które nie pozwolą nam na implantację. Spory znak zapytania widnieje również przy osobach, które posiadają nieodpowiednią jakość lub ilość kości. Cukrzyca oraz nałogowe palenie tytoniu również nam nie sprzyja, jednak przy dzisiejszej medycynie, będziemy w stanie prawidłowo przygotować się do zabiegu.

Dzięki temu, że chirurgia bardzo się rozwinęła, nieodpowiednie warunki anatomiczne nie będą już stanowić aż tak poważnego problemu. Istnieje możliwość skutecznej odbudowy kości, a także usadowienia implantu dokładnie w tym samym miejscu. Specjaliści donoszą, że to żuchwa jest miejscem, gdzie panują najlepsze warunki do implantacji. Wszczep najlepiej przyjmie się w jej przedniej części oraz w miejscu zębów przedtrzonowych i siekaczy. Bez względu na tym ubytku, z jakim przychodzi nam się zmagać, implantologia na pewno nam pomoże. Przestrzega się jednak przed wszczepianiem implantów, w liczbie równej brakom zębowym. Konieczne jest odpowiednie rozplanowanie ich rozmieszczenia, aby zaszła możliwość użycia uzupełnienia protetycznego w formie mostów.

Przed zabiegiem, konieczne będzie wykonanie zleconych przez lekarza badań

Kondycja szczęki, stan zdrowia pacjenta oraz inne okoliczności mogą mieć duże znaczenia, natomiast w każdym wypadku obowiązkiem jest przeprowadzenie pewnych badań. Wszystko po to, aby stomatolog miał stuprocentową pewność, że w czasie zabiegu nie dojdzie do jakichkolwiek komplikacji. Zupełną podstawą jest zatem poddanie się ogólnym badaniom lekarskim, będzie to chociażby OB., czas krwawienia i krzepnięcia, morfologia, płytki krwi oraz poziom cholesterolu i glukozy we krwi. Dodatkowo, niekiedy konieczne staje się też poddanie komputerowej tomografii oraz wykonanie panoramicznego RTG.