piła taśmowa do stali

Cięcie wiązek – piła taśmowa do stali 

W przypadku maszyn poziomych ostrze jest przesunięte w dowolnym miejscu od 3 do 5 procent. Ostrze nie jest ustawione idealnie równolegle do materiału, co pomaga wyeliminować ścieranie zębów. Robi się to bardziej w przypadku rur, w których przerwano cięcie. Aby zminimalizować ruch i wibracje, obrabiane elementy muszą być mocno zamocowane. Oprócz imadeł bocznych, które są już na piłach taśmowych, najskuteczniejszą metodą utrzymywania materiału na miejscu jest użycie górnego zacisku, powszechnie określanego jako narzędzie do cięcia wiązek, które jest opcją w większości produkowanych pił taśmowych. Boczne imadła utrzymują położenie materiału, a górny zacisk wywiera dolny nacisk, zapobiegając wyskakiwaniu pojedynczego elementu z pakietu.

Zmienna prędkość ostrza

W przypadku cięcia wiązek najskuteczniejsze są cięcia w pełnych prętach za pomocą ostrzy bimetalowych awexim.pl. Gdy ostrza w sposób ciągły tną materiał stały, naprężenia na zębach po początkowym uderzeniu wydają się być stałe. Cięcie w wiązkach materiałów litych przypomina cięcie jednego dużego przedmiotu.

Różne materiały będą wymagały różnych prędkości w celu uzyskania optymalnego cięcia. Niektóre maszyny mogą być wyposażone w napęd pasowy z trzema lub czterema prędkościami, które są dobre, ale zdecydowanie preferowana jest zmienna prędkość. Zapewni to nie tylko łatwą zmianę prędkości, ale także dużą elastyczność użytkowania w przypadku wielu materiałów. Z ogólną korzyścią, jaką jest znacznie dłuższa żywotność ostrzy. Większość pił taśmowych ma zmienną prędkość brzeszczotu

Napinanie taśmy

Brzeszczoty do pił taśmowych wymagają naprężenia i to w dużych ilościach, aby konsekwentnie wykonywać proste, jednolite cięcia, zwłaszcza w grubym lub gęstym materiale. „Naprężenie” ostrza to techniczny opis tego, jak napięty jest brzeszczot. Brzeszczoty do pił taśmowych są napinane o wielkość siły przypadającą na pole przekroju poprzecznego ostrza, wyrażoną w PSI. Dwa ostrza o różnych rozmiarach będą wymagały różnych sił, aby osiągnąć ten sam PSI.

Jeśli planujesz pracować pilarką w sposób ciągły, przenośnik wiórów zapobiegnie przepełnieniu zsypu wiórów, co zredukuje przestoje i zaoszczędzi pieniądze. Ślimak wiórów pomaga w szczególności w usuwaniu większych, cięższych wiórów (np. żelazka z dużym ostrzem zębatym), które w przeciwnym razie mogłyby opaść na dno rynny i nie zostać wypłukane do kolektora chłodziwa. Używasz pilarki przez ponad 8 godzin dziennie, każdego dnia? Potrzebujesz tego.