Auto abonament – dowiedz się, co możesz zyskać stawiając na tę opcję

Aktualnie, mamy naprawdę multum możliwości, jeżeli chodzi o pozyskanie samochodu. Możemy zdecydować się na jedną z wielu form, sprawdzając wcześniej, która z nich najbardziej wpisuje się w nasze oczekiwania. Tym samym, nie ma konieczności zakupu nowego auta w salonie za gotówkę, czy też żmudnego poszukiwania odpowiedniego egzemplarza na rynku aut używanych. Nowe auto oraz niskie opłaty mogą naprawdę iść ze sobą w parze.

Mówiąc abonament auto z pewnością nie jest pierwszym skojarzeniem, jakie przychodzi nam na myśl. Najczęściej są to zapewne usługi telekomunikacyjne, które właśnie w tej formie bardzo często oferowane są nam przez operatorów telefonii komórkowych. Chociaż dla niektórych może brzmieć to nieco abstrakcyjnie, abonament samochodowy to naprawdę godne uwagi rozwiązanie, które dodatkowo staje się coraz popularniejsze. Leasing, wynajem długoterminowy, a także inne podobne formy, zaczynają mocno wypierać te klasyczny zakup za gotówkę zarówno nowych, jak i używanych aut, a wszystko to z uwagi na długą listę oferowanych zalet.

Abonament samochodowy, czyli opcja pełna korzyści?

Klienci korzystający z oferty abonamentu na auto zgodnie stwierdzają, że największą zaletą tej opcji jest bez wątpienia fakt użytkowania zupełnie nowego samochodu, a to wszystko przy relatywnie niskich kosztach. W tej opcji finansowania, korzystamy z wybranego modelu auta, w zamian za comiesięczne opłaty abonamentowe. Dodatkowo, nie jesteśmy w tym przypadku właścicielem pojazdu, dlatego z naszych barków spada kilka bardzo poważnych obowiązków. Jest to chociażby ubezpieczenie samochodu, jego serwisowane i przeglądy techniczne, wymiana ogumienia, płynów i części eksploatacyjnych, a także naprawa pomniejszych usterek, czy też zabezpieczenie w formie auta zastępczego, jeśli dojdzie do poważniejszej awarii, która może pozbawić nas samochodu na dłużej. Użytkownik dba o jedynie o tankowanie samochodu, a także o to, aby nie przekroczyć nałożonego limitu kilometrów, który wynosi zwykle około 10 tysięcy.